Camping pods (Domek hobbita)

Otwórz filtry

34 300 

Oslo 4x4

14.62 m², 1 pokój
nowosc
38 870 

Oslo 4x4 z tarasem

14.62 m², 1 pokój
nowosc
38 870 
nowosc
34 300 

Oslo 4x4 z zadaszeniem

14.62 m², 1 pokój
nowosc
46 020 

Oslo 4x6

22.02 m², 2 pokoje
nowosc
mozliwe modyfikacje domow z drewna

Nie znalazłeś domu dla siebie?

Stwórz własny
50 600 

Oslo 4x6 z tarasem

22.02 m², 2 pokoje
nowosc
50 600 
nowosc
46 020 

Oslo 4x6 z zadaszeniem

22.02 m², 2 pokoje
nowosc
24 810 

Pamplona 4x4

14.86 m², 1 pokój
nowosc
29 400 

Pamplona 4x4 z tarasem

14.86 m², 1 pokój
nowosc
29 400 
nowosc
24 810 

Pamplona 4x4 z zadaszeniem

14.86 m², 1 pokój
nowosc
40 000 

Pamplona 4x6

22.02 m², 2 pokoje
nowosc
44 570 

Pamplona 4x6 z tarasem

22.02 m², 2 pokoje
nowosc
44 570 
nowosc
40 000 

Pamplona 4x6 z zadaszeniem

22.02 m², 2 pokoje
nowosc
mozliwe modyfikacje domow z drewna

Nie znalazłeś domu dla siebie?

Stwórz własny

Camping pods (Domek hobbita)

Kemping w luksusowym stylu to coś o czym marzy wielu z nas, ale niewiele osób wie, że taka forma kempingu faktycznie istnieje. Glamping, czyli „wytworny”, czy też „luksusowy” kemping to stosunkowo nowy termin, który zyskał na popularności w ciągu ostatniej dekady. Odnosi się on do nowego typu ekskluzywnego kempingu, który obejmuje udogodnienia i zakwaterowanie, które czynią go wygodniejszą alternatywą dla tradycyjnego kempingu. To połączenie piękna przyrody i nowoczesnego luksusu oferuje ludziom nowy sposób doświadczania świata, jak również otaczającej ich natury.

Glamping zyskał na popularności w ostatnich latach, ponieważ wczasowicze szukają wyjątkowych, wygodnych i niedrogich sposobów na spędzenie wakacji bliżej lub dalej domu. Co więcej, glamping jest dla osób, które chcą mieć jak najlepsze wrażenie ze spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wielu właścicieli działek na całym świecie coraz bardziej zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z montowania na swojej posesji takich konstrukcji, jak domek hobbita czy tzw. camping pods. Z tego powodu, w tym artykule przyjrzymy się bliżej tym niezwykłym budynkom.

Czym są domki glampingowe?

Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale jest więcej sposobów na biwakowanie niż było kiedykolwiek wcześniej. Tradycyjny kemping w niewygodnych, surowych warunkach przerodził się w glamping, który jest urozmaiceniem spędzenia czasu na łonie natury. A czym właściwie są domki glampingowe? Ten termin można wyjaśnić w kilku słowach: domki kapsuły i domki hobbita. Te dwie niezwykłe konstrukcje są esencją domków glampingowych.

Domki glampingowe – domki kapsuły (camping pod) i domki hobbita – to proste drewniane chatki, które mogą mieć różne rozmiary i są idealnym miejscem na odpoczynek i relaks. W porównaniu do tradycyjnego kempingu, budynki glampingowe zapewniają doskonałą ochronę przed wiatrem i deszczem, ponieważ są ocieplone. Ogromną zaletą domków glampingowych jest to, że już są montowane na działce, więc nie musisz się martwić o rozbicie namiotu. Co więcej, w takich konstrukcjach znajdziesz udogodnienia, których nie ma w zwykłych namiotach kempingowych. Należą do nich m.in.: energia elektryczna i ciepła woda.

Warto jest dodać, że te wyjątkowe domki lepiej radzą sobie z żywiołami niż namiot. Dzięki temu, Twoje wrażenia będą przyjemniejsze w deszczową, zimną lub wietrzną pogodę. Wystarczy pomyśleć o małej drewnianej chatce, którą możesz wynająć na wakacje czy też weekend i zastąpić niewygodny namiot właśnie takim luksusowym domkiem kempingowym.

Co znajduje się w domkach glampingowych?

Tak naprawdę, gotowe domki kempingowe (domki hobbita i domki kapsuły) są wyposażone we wszystko, co jest potrzebne do komfortowego życia. Chyba każdy z nas zadaje sobie podstawowe pytania: „Czy domki glampingowe mają toalety?” lub „Czy domki glampingowe mają łóżka?”. Odpowiedź na te nurtujące wszystkich wczasowiczów pytania, brzmi: „TAK!”.

Te niezwykłe budynki oferują wrażenia, jakie pojawiają się na tradycyjnym kempingu, ale ze specjalnymi udogodnieniami, w zależności od osobistych potrzeb i budżetu. Wybierając się na luksusowy kemping możesz zatrzymać się w tzw. camping pod lub domku hobbita, które są wyposażone w łóżka i toalety. Niektóre domki glampingowe mogą być bardziej ekskluzywne i oferują więcej udogodnień, w tym łazienkę (z wanną z hydromasażem) i w pełni wyposażoną kuchnię. Takie budynki posiadają nawet stół, kilka krzeseł i piec opalany drewnem. Ponadto, wewnątrz zazwyczaj jest oświetlenie, bieżąca woda, mały grzejnik, dywan i żaluzje na drzwiach.

Należy wspomnieć, że niektóre domki kapsuły i domki hobbita oferują bardziej rustykalne wrażenia bez takich udogodnień jak woda czy prąd. Jednak, warto jest pamiętać, że istnieje pewna zmienność tego, czego możesz się spodziewać w środku. W dużej mierze zależy to od budżetu, ale wymienione udogodnienia są tym, co jest zwykle zagwarantowane w domku glampingowym.

Czy warto kupić domek glampingowym?

Dla osób, które nie miały okazji pomieszkać w domku glampingowym, taki rodzaj biwakowania może nie być wart zachodu. Dlatego, nie decydują się na kupno domku kapsuły czy domku hobbita. Jednak prawda jest taka, że takie budynki mają wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę zastanawiając się czy to dobra inwestycja. Oto najważniejsze z nich:

  1. Dodatkowy dochód

Jeśli posiadasz kawałek ziemi otoczony malowniczym krajobrazem, budowa domków glampingowych może być świetnym sposobem na generowanie dodatkowego dochodu przez cały rok. Obszary, które wychodzą na morze, wzgórza lub znajdują się w lesie, są idealne do tworzenia wyjątkowych wrażeń glampingowych. Hobbystyczne domki kempingowe są idealnym wyborem dla każdego rodzaju kempingu w porównaniu z opcjami, takimi jak namiot, ponieważ jest to długoterminowa inwestycja. Domki glampingowe oferują stosunkowo niewielką początkową inwestycję, która zapewnia ogromny potencjalny zwrot.

  1. Niskie koszty utrzymania

Domki glampingowe to jedna z najtańszych opcji konserwacji, jeśli chodzi o spędzenie wakacji na kempingu. Podczas gdy namioty nieuchronnie ulegają uszkodzeniu lub zużyciu, domki kapsuły i domki hobbita są znacznie trwalsze. Co więcej, są łatwe w utrzymaniu, a koszty ich początkowej konfiguracji są rozsądne. Dodatkowo, gdy patrzysz na długoterminowe wydatki dotyczące tzw. camping pods w porównaniu do potencjalnego otrzymanego zysku, takie budynki są wyraźnie opłacalną inwestycją.

  1. Bezpieczne zakwaterowanie

Jedną z największych zalet glampingu jest to, że ludzie postrzegają go jako znacznie bezpieczniejszy rodzaj kempingu niż ten tradycyjny. Domki glampingowe chronią Cię przed owadami i dzikimi zwierzętami, a także przed złą pogodą, co oznacza, że ​​można z nich korzystać zarówno w deszczu, jak i w blasku słońca. Domki kapsuły i domki hobbita to znacznie trwalsze i solidniejsze konstrukcje kempingowe, które od razu sprawiają, że wczasowicze czują się bezpiecznie i pewnie. Dodatkowo, w przeciwieństwie do tradycyjnego namiotu, domki glampingowe można zablokować od wewnątrz i na zewnątrz, co oznacza, że ​​Ty i Twoja rodzina będziecie czuć się bezpiecznie i będziecie mieć pewność, że wasze przedmioty osobiste są bezpieczne.

Domki glampingowe czy namiot kempingowy – co wybrać?

Często stajemy przed dwiema różnymi opcjami, z których trzeba wybrać jedną – lepszą dla siebie. Z tego powodu, warto jest przyjrzeć się, co mają do zaoferowania domki glampingowe, czego nie oferują zwykłe namioty kempingowe:

  • Domki glampingowe zapewniają lepszą ochronę przed różnymi warunkami pogodowymi i mogą mieć wbudowane ogrzewanie lub klimatyzację;
  • Większość domków kapsuł i domków hobbita często zawiera indywidualną toaletę, podczas gdy przebywając w namiocie musisz dzielić toaletę z całkiem obcymi osobami;
  • Domki glampingowe mogą być wyposażone w prąd, co oznacza, że można podłączyć i naładować telefon, aparat, a nawet włączyć grzejnik. Przebywając w namiocie często polegasz na przenośnych ładowarkach;
  • Niektóre camping pods mogą mieć w pełni wyposażoną kuchnię, dzięki czemu można przygotować świeżą poranną kawę i ugotować pyszny posiłek;
  • Domki glampingowe są bezpieczniejsze, ponieważ posiadają drzwi, które można zamknąć.

Domki glampingowe zdecydowanie powinny znaleźć się na Twojej liście wakacyjnych przygód. Takie budynki są nie tylko przytulne i wyjątkowe, ale jest to jeden z najlepszych sposobów na poznanie nowych miejsc. Świetnie sprawdzą się na każdą okazję, niezależnie od tego, czy wybierasz się na romantyczny wypad z partnerem, czy rodzinną wycieczkę z całą rodziną.

Teraz już wiesz z czym wiąże się luksusowy kemping. Zatem, czy możesz powiedzieć, że istnieje jakiś lepszy sposób na spędzenie czasu na łonie natury niż glamping? Ten wyjątkowy sposób biwakowania jest bardzo popularny na całym świecie i zyskuje coraz większą popularność tutaj w Polsce. Jeśli kochasz bardziej tradycyjny kemping, ale nie znosisz spędzania czasu w zimnym i mokrym zakwaterowaniu, domki kapsuły i domki hobbita są dla Ciebie idealne. Kemping w takich niezwykłych i wyjątkowych konstrukcjach pozwala uzyskać prawdziwe wrażenia z biwakowania z wyjątkowym luksusowym akcentem.

Wróć do góry

Formularz zapytania

Wpisz swoje pytania. Odpowiemy niebawem.

×

Jesteśmy teraz poza godzinami pracy naszego biura

Informacje do kontaktu
Kilka słów o temacie porady Ponad 90% naszych klientów realizuje projekty z modyfikacjami lub na zamówienie. Prosimy o krótką informację o czym chcieliby Państwo porozmawiać.
Zgoda RODO
×

Prosimy o opis projektu. Można dołączyć rysunek lub zdjęcie.

Opis projektu Prosimy w szczególności o informacje o metrażu, przeznaczeniu domku (letniskowy, a może całoroczny?), ilości pięter, pomieszczeń, okien, drzwi, szczególnych uwarunkowań działki, itp.
Informacje do kontaktu Prosimy o podanie numeru telefonu i adresu e-mail. W ten sposób będziemy mogli przesłać ofertę i skontaktować się, aby omówić jej szczegóły.
Zgoda RODO
×

×

Jesteśmy teraz poza godzinami pracy naszego biura

Informacje do kontaktu
Kilka słów o temacie porady Ponad 90% naszych klientów realizuje projekty z modyfikacjami lub na zamówienie. Prosimy o krótką informację o czym chcieliby Państwo porozmawiać.
Zgoda RODO
Nie chcę żeby do mnie oddzwaniać
×

Szukasz odpowiedniego domu na swoją działkę?

Zapewnimy profesjonalną konsultację i pomożemy w realizacji projektu. Możesz również zobaczyć w jaki sposób darmowo pomagamy dopasować projekt do każdego rodzaju działki.

Nie, dziękuję
×