Czy masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!
Potrzebują Państwo indywidualnej konsultacji?

Postarzanie mebli – doskonały sposób by przywrócić im nowe życie

1

Nieważne jak bardzo nasze społeczeństwo staje się nowoczesne, mimo wszystko nadal cenione są rzeczy, które wytrzymały próbę czasu. Muzyka, dzieła sztuki, książki, wracające trendy mody itp.. Wystrój wnętrz nie jest tutaj także wyjątkiem. Wybierając klasyczny czy prowansalski styl  możemy być pewni sukcesu. W ostatnim czasie zwłaszcza ten ostatni cieszy się popularnością. W domkach letniskowych bardzo często można spotkać meble wykonane właśnie w tym stylu. I są to nie tylko meble, które pamiętają przeszłe epoki, ale również współczesne meble, które zostały sztucznie postarzone. 

Bardzo często chcąc urządzić wnętrze w stylu klasycznym czy prowansalski, zaczynami szukać takich rzeczy w specjalnych sklepach, na targu staroci itp.. Zapominamy jednak, że być może na naszym lub rodziców strychu jest prawdziwy „skarbiec” takich rzeczy. Być może jest tam ławka z Waszego dzieciństwa, na którym pisaliście pamiętnik, odrabialiście lekcje, lub wyryliście inicjały pierwszej miłości. Lub być może rzeczy które na co dzień były w użytku za czasów Waszych dziadków. Zawsze przecież można te już stare rzeczy przywrócić do nowego życia, prawdziwa historia Waszej rodziny, która będzie cenną częścią wystroju wnętrza domku letniskowego. Zapraszamy do śledzenia naszej strony, na której udzielimy cennych wskazówek jak wykonać dekoracje własnoręcznie.

2

Jak się przygotować ?
Najpierw musimy się zorientować czy jesteśmy w posiadaniu wszystkich potrzebnych środków.
Postarzanie mebli należy wykonać w następujący sposób: mebel który mamy zamiar postarzyć: krzesło, stół czy komoda ;
Farby lateksowe ;
Lakier z przeznaczeniem na powierzchnię. Możemy wybrać błyszczący lub matowy ;
pędzle do malowania ; wosk ; wata stalowa średniej grubości ; papier ścierny ; dobrej jakości kawałki szorstkiego materiału.

Pięć kroków do upragnionego celu.
Aby nieco ułatwić prace , poniżej zamieszczamy pięć kroków, które pomogą nam osiągnąć zamierzony cel.
1. Delikatnie za pomocą papieru ściernego czyścimy powierzchnie drewna. Jeżeli mebel był już wcześniej malowany, dokładnie czyścimy całą powierzchnię kawałkiem posiadanego materiału;
2. Malujemy powierzchnię na wybrany kolor ;

3
3. Aby uzyskać wygląd starego drewna po wyschnięciu farb, powolutku zaczynamy czyścić te miejsce, w których ewentualne uszkodzenia za najbardziej widoczne. Mogą to być boki, nogi, szuflady – a także te miejsca w których dany mebel najbardziej narażona jest na uszkodzenia. Za pomocą wosku pocieramy te miejsca w których chcemy by kolor był najbardziej widoczny. Kiedy już prace dobiegają końca, nie zapomnijmy o szlifowaniu wszystkich boków. Lakierem pokrywamy górną powierzchnię.
4. Aby prace szły gładko, nie zapomnijcie o pewnych zasadach. Miejcie umiar w szlifowaniu papierem ściernym, tak abyście nie zeszlifowali zbyt mocno i  uszkodzili farbę. Po każdym szlifowaniu dokładnie należy wyczyścić powierzchnię z kurzu. Po wyschnięciu farb i po woskowaniu, powierzchnię nieco  należy szlifować watą stalową. Jeżeli Waszym zdaniem wata może zbytnio zaszkodzić, nie przejmujcie się, przecież celem jest postarzenie mebla, o właśnie w tym celu potrzebna jest wata stalowa .

4

Skomentuj


×