Czy masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!
Potrzebują Państwo indywidualnej konsultacji?

Jak wybudować oryginalną altanę

Co robić kiedy dom wybudowany, drzewo zasadzone i dzieci już urosły ?Można stworzyć oryginalny projekt altany pod której cień można uciec w gorące dni lata. Może to być miejsce w którym zbierze się rodzina i znajomi. Jeśli jedna brakuje nieco pomysłów, www.dommistrza.pl zachęca do fantazjowania, ponieważ prawie każda idea jest do urzeczywistnienia – oczywiście dla fachowców :). 

1

Jeśli waszym hobby jest uprawa kwiatów i innych ozdobnych roślin, jak również upiększanie swojego ogrodu, dlaczego by nie wybudować altany, która stanie się małym,  rajskim kącikiem. To tutaj poczujecie się sami ze sobą, nawet jeśli przez okna będą was obserwować sąsiedzi. Nie ma się czego obawiać, Wasze rośliny ozdobne, mogą doskonale ochronić od wścibskich sąsiadów.

2

Altana może też stać się miejscem gdzie można urządzić rodzinne uroczystości, kolacje, rodzinne spotkania. Chociaż sama altana nie jest konstrukcją skomplikowaną, można obsadzić ją kwiatami, wstawić meble ogrodowe, wtedy stanie się szczególnym miejscem.

3

Być może jednak nie posiadacie wystarczająco dużego ogrodu a jednak chcecie wykorzystać przestrzeń, altanę można dołączyć jako część domu. Jeśli wybierzemy altanę bez dachu, ułatwimy sobie montaż. Będzie to miejsce, gdzie wyniesiemy meble ogrodowe, a w razie czego szybko możemy się schować przed deszcze lub chłodem.

4

Ciekawą a zarazem wyróżniającą się częścią altany, może stanąć się nie kwadratowa a okrągła kolumna. Choć cała konstrukcja jest bardziej skomplikowana, jednak wygląd będzie dużo ładniejszy.

5

Szerokie schody również mogą  spełniać inne funkcje niż te dla nich przeznaczone.  Jeżeli nachylenie dachu pozwala, właśnie z jego pomocą możemy stworzyć zadaszenie, które zastąpi altanę.  Chociaż takie zadaszenie nie będzie duże, ale jednak zapewni nieco cienia i pozwoli na wypicie porannej kawy czy poczytać gazetę.

6

Altana takiego typu to prawdziwy mały rajski kąt. Nawet jeśli jest ona przyłączona do garażu czy domu, bardzo ważne są detale. Biały kolor, trochę stylu prowansalskiego, trochę klasycznego i nawet nie zauważycie jak zwykła altana stanie się najmilszym zakątkiem w waszym domu. Ważne by pamiętać, że altanę nie musi być zwykłą drewnianą konstrukcją – można ją przekształcić w coś, co upiększy Wasz ogród i pozwoli na spędzenie jak najwięcej czasu na powietrzu.

7

Jeśli jesteście posiadaczami domu letniskowego na jeziorem, posiadacie doskonałą możliwość wykorzystanie przestrzeni do wypoczynku i zabaw pamiętanych jeszcze z dzieciństwa. Altana z huśtawkami pozwoli  spędzić miłe wieczory nad jeziorem, spoglądając na gwiazdy- cóż za romantyka.

8

Taras, może stać się istnym dziełem sztuki jeśli wykorzysta się oświetlenie LED, jak również z wykorzystaniem starych prześcieradła. Będzie to doskonała przestrzeń na rodzinne wieczory, a oświetlenie LED stworzy niezapomniany klimat i oświetli ciepłym światłem.

 

Skomentuj


×