Czy masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!
Potrzebują Państwo indywidualnej konsultacji?

Jak rozplanować domek w ogrodzie ?

Ogródek – słowo to wcale nie musi oznaczać plewienia grządek, szklarni i mnóstwa kwiatów o które trzeba się zatroszczyć. Dla wielu jest to miejsce wypoczynku, miejsce gdzie można uciec od zgiełku miasta, od tłumów ludzkich, miejsce gdzie można być na łonie natury. Bardzo ważny jest również domek ogrodowy. Według niektórych nie ma potrzeby by był jakiś szczególny, ważne praktyczny. jednak dlaczego nie urządzić domku tak by było to przytulne i miłe  miejsce. Jak to jednak zrobić ?

1

Niewielką altanę można wykorzystać jako tzw. przestrzeń osobistą. Miejsce to bywało miejscem natchnienia dla pisarzy, artystów. Jeśli nawet nie jesteście pisarzem czy artystą, i tak będzie to doskonałe miejsce do odprężenia się. W takim domku doskonale będą pasował pastelowe kolory, klasyczny styl. Ważne zadbać by każdą rzecz można było możliwie jak najłatwiej przesunąć, dlatego składane krzesła, meble rattanowe, lekkie szafki itp. będą bardzo praktyczne. Aby ochronić się od słońca możemy wykorzystać kolorowe zasłony, np. w kwiaty. Dodadzą nieco oryginalności .

2

Kto powiedział, że meble ogrodowe się nie wyróżniają ? Planując przestrzeń, przeznaczona na długie pogawędki na powietrzu, doskonale można wykorzystać starą sofę. Nieco można ją ożywić wykorzystując kontrastujące kolory a także kolorowe poduszki.

3

Jeśli domek ogrodowy kojarzy się Wam głównie z okresem letnim, a chcieli byście by wystrój wnętrza był bardzie nowoczesny i uporządkowany, można wstawić  stylowe krzesło na biegunach, na którym będziecie mogli przyjemnie spędzić czas w deszczowe dni, a w słoneczne cieszyć się promieniami słońca.

4

Jeżeli jesteście zwolennikami stylu ,który przypomina chatę wiejską, bardzo łatwo osiągniecie pożądany efekt korzystając z różnorodnych kwiatów i roślin egzotycznych. Co ciekawe, zielony kolor nieco ożywi pastelowe kolory i doskonale będzie pasował do jasnego dywanu.

5

Domek ogrodowy to także doskonała przestrzeń, by wykorzystać różne nowoczesne pomysły. To tutaj można eksperymentować i na przykład stare meble „wskrzesić” do nowego życia. Stare krzesło  w dżinsach, natomiast poduszki wykonane z wykorzystaniem atramentu. Tak więc zanim coś wyrzucicie, zastanówcie się czy być może nie można by tego wykorzystać jako wystrój wnętrza.

6

Nie jest tajemnicą, że domek ogrodowy to także doskonałe miejsca na spotkania rodzinne i z przyjaciółmi. W takim wypadku, ważne jest by zaplanować miejsce, gdzie wszyscy będą mogli zasiąść swobodnie przy stole. Jeśli chcecie w jakiś sposób ozdobić stół, może nie watro tutaj wymyślać nie wiadomo czego. Nie wszystko musi być jak w restauracji. Polne kwiaty, obrus otrzymany w spadku po babci, talerze i kubki przyozdobione malowanymi kwiatami. Tak przygotowany stół będzie doskonale odzwierciadlał ducha domku ogrodowego i nieco pozwoli na ucieczkę od codzienności.

Skomentuj


×