Czy masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!
Potrzebują Państwo indywidualnej konsultacji?

Efektowne domy na drzewach, w których można się zatrzymać na nocleg

Jak było największe marzenie z dzieciństwa ? Być może wielu z Was marzyło o domu na drzewie. Dla młodych chłopców dom na drzewie zawsze wygląda jak coś imponującego, jako możliwość oderwanie się od otaczającego świata, jako możliwość posiadanie własnej przestrzeni w której można robić czego się zapragnie. W takim domu  można spać, bawić się, czytać, marzyć… słowem wszystko. Nawet już w starszym wieku bardzo często marzymy o miejscu które było by naszą oazą ciszy i spokoju. Jeżeli uważacie, że domki na drzewach nadal są takim idealnym miejscem – zawsze możecie zatrzymać się w  niecodziennym hotelu, w którym dosłownie mieszka się na drzewie. 

1

W stanie Waszyngton, niedaleko od Seattle znajduje się jeden z takich hoteli z sześcioma wyposażonymi pokojami-domkami na drzewie. Większość jest dwuosobowa, natomiast śniadanie goście spożywają w jadali, która również znajduje się pomiędzy wierzchołkami drzew. Twórcą tego hotelu jest Pyt Nelson, który już 20 lat zajmuje się budową domków na drzewach, jak również uczy innych jak zbudować taki domek.

2

Jeżeli będziecie w północnej Szwecji, warto zatrzymać się w hotelu „Treehotel”, który słynie z nowoczesnych form i przestrzeni. W pokojach może się zatrzymać od 2 do 4 osób, a do po koi można się dostać za pomocą specjalnych wind lub podnoszonych mostów.  Spokój będzie zapewniony, a dodatkowo rozległe pejzaże i bezkresny las.

3

Ten dwupiętrowy dom został oddany do użytku w 2013 roku, w  Vermont. Jest to recznie wykonany dom z klonu, cedro i sosny. W pokoju gościnnym można zamówić „leśne” śniadanie: placuszki z jagodami i polewą z klonu. Pyszność !!!

4

Jeżeli cenicie sobie zakątki  po których nie stąpała ludzka stopa, wybierzcie się w podróż do Kostaryki, gdzie w mieście Punta Uva można zatrzymać się na nocleg w domkach  na moście linowym, w samym środku dżungli.  Chociaż będziecie na łonie dzikiej natury, to jednak domki oferują wszystkie wygody: kuchnię, prysznic na powietrzu, meble wykonane ręcznie. Śmiało można powiedzieć, że jest to najlepszy sposób, by nieco uciec od codzienności i posmakować życia w dżungli.

5

Na jednej z wysp w Vancuver można znaleźć niecodzienny hotel na drzewie, który zadziwia swoją formą. Jest w formie owalna, zawieszonego pomiędzy drzewami. Sam domek jest jakby owinięty szklaną „skórą”. Aby jego konstrukcja utrzymała się pomiędzy drzewami, jest on przymocowany elastycznymi linami.

6

Ten oto domek na drzewie znajdziecie w Kalifornii, niedaleko zatoki San Francisko. Panorama jaka roztacza się z okien jest po prostu niesamowita. Co ciekawe, twórca tego domku, projektując domek miał na myśli swoje dzieci i dopiero po wielu latach stał się on sezonowym hotelem dla gości.

7

Ukazany wielki dom drewniany wybudowany został  we Florencji ( Włochy ), a jego twórca jest znany projektant mebli Casa Barthel. Domek został wykonany z stali nierdzewnej i przetworzonego drewna. W środku znajdziecie dwuosobowy pokój, kominek, niewielką kuchnię i łazienkę. Przez okno natomiast można podziwiać przepiękny krajobraz Toskanii.

8

W amerykańskim stanie Teksas znajduje się kompleks czterech domków na drzewie, wybudowany ponad wąwozem Creekcide. Największy z domków może pomieścić czteroosobową rodzinę. Goście mogą przybywać już od początku wiosny, może warto.

Skomentuj


×